FERIA DE MALAGA 2018 – Informacje praktyczne

Feria de Malaga 2018 – Informacje Praktyczne

Feria de Malaga to najważniejsze święto miasta Malaga. W czasie trwania Feria de Malaga miasto zamienia się w prawdziwą ferie kolorów oraz dźwięków, a na każdym kroku widać, że mieszkańcy Andaluzji na prawdę potrafią cieszyć się życiem. O historii oraz przebiegu Festiwalu Malagi możecie przeczytać więcej tutaj. 

Przygotowałam dla Was kilka informacji praktycznych dotyczących uczestnictwa w Feria de Malaga.

 

Plakat Feria de Malaga 2018
Plakat Feria de Málaga 2018. Foto: Ayuntamiento de Málaga. 

 

FERIA DE MALAGA 2018 – INFORMACJE PRAKTYCZNE

W związku z mnogością wydarzeń w trakcie Feria de Malaga, są one zawsze oficjalnie publikowane. Można je znaleźć zarówno w wersji drukowanej, jak i w wersji elektronicznej. Biura Informacji Turystycznej w Maladze, jak i punkty informacyjne dysponują zwykle takimi folderami.

Kiedy odbywa się Feria de Malaga 2018?   W tym roku Festiwal Malagi trwa od 11 do 19 sierpnia. Oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę.

Gdzie odbywa się Feria de Malaga 2018?   W ciągu dnia Festiwal Malagi i wydarzenia z nim związane mają miejsce w obrębie centrum historycznego miasta Malaga. Nocą świętowanie odbywa się w obrębie Feria Real (zobacz plan Cortijo de Torres).

Jaki jest program Feria de Malaga 2018?   Jak co roku miasto oraz współorganizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla wszystkich chętnych uczestników. Informacje o wydarzeniach dzień po dniu znajdziecie tutaj 

 

Chcecie wziąć udział w Feria de Malaga, ale nie wiecie jak? 

  • Opcja 1. Zacznijcie od wyboru dnia, a następnie tego, czy wolicie zobaczyć Feria de Malaga w ciągu dnia czy nocą. Sprawdźcie w programie Feria de Malaga plan na dany dzień. Przy każdym wydarzeniu podana jest informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcie lub czasie trwania (jeśli dotyczy). Warto przyjechać nieco wcześniej, żeby zająć dogodne dla nas miejsce.
  • Opcja 2. Jeśli jesteście dłużej w Maladze lub wypoczywacie na Costa del Sol i możecie wybrać dowolny dzień na uczestnictwo, polecam przestudiować program Feria de Malaga i wybrać najciekawsze Waszym zdaniem wydarzenie.
  • Dojazd. Do Centrum Malagi najłatwiej i najtaniej dotrzeć z wybrzeża Costa del Sol autobusem lub kolejką Cercanías. Na Feria Real najlepiej i najtaniej pojechać autobusem (z centrum Malagi lub z wybrzeża Costa del Sol).

O czym należy pamiętać? 

  • Ze względu na warunki atmosferyczne mogą być zmiany w godzinach lub przebiegu obchodów Feria de Malaga.
  • Warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i pilnowaniu rzeczy wartościowych.
  • Wszyscy uczestniczący w Feria de Malaga przychodzą się bawić i świętować. Warto pamiętać o odpowiednim stroju, jak i tym, że nie wszyscy chcą zostać gwiazdami Internetu 😉

 

Udanego świętowania i dobrej zabawy!

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

 


Przeczytaj również: 

Feria de Malaga 

Festiwale gastronomiczne w Maladze – sierpień 2018

 

 

1 thought on “FERIA DE MALAGA 2018 – Informacje praktyczne

  1. Pingback:Przewodnik Malaga - Feria de Malaga - przewodnikandaluzja.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.