Festiwale gastronomiczne w Maladze – grudzień 2019

Festiwale gastronomiczne w Maladze grudzień 2019

Po ostatnich jesiennych festiwalach gastronomicznych, czas na zimę! Wraz z astronomiczną zimą przechodzimy do grudniowych festiwali gastronomicznych w Maladze. Będą to już ostatnie coroczne wydarzenia gastronomiczne w prowincji Malaga przed Świętami Bożego Narodzenia.  W tym miesiącu proponuję Wam trzy różnorodne festiwale gastronomiczne w Maladze.

 

Feria de la Chacina

Już w sobotę, 30.11 rozpocznie się pierwsza grudniowa fiesta gastronomiczna. Odbywająca się w pierwszy weekend grudnia Feria de la Chacina w tym roku połączy nam ze sobą listopad z grudniem.  Festiwal gastronomiczny dedykowany dojrzewającym wędlinom i wieprzowym wędlinom potrwa cały weekend 30.11-1.12.19.

W trakcie obu dni Feria de la Chacina będzie można zakupić wędliny dojrzewające oraz produkty pochodne. Na gości czekać będą również takie produkty jak sery, słodycze i młode wino. Imprezie towarzyszyć będą występy dzieci oraz koncerty.

Rozpoczęcie festiwalu w Benaoján zaplanowane jest na godzinę 12.00. W trakcie obu dni odbędzie się degustacja typowych produktów mięsnych, jak i degustacja sera oraz oliwy. Koniec festiwalu zaplanowany jest w oba dni na godzinę 20.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Feria de la Chacina
  • Data: 30.11-1.12.2019, godz. 12-20.
  • Miejsce: Benaoján.

Fiesta de la Zanahoria Morá

Zanahoria morá (zanahoria morada) to marchew, którą coraz częściej można spotkać także w Polsce. Spotkaliście już fioletową marchew?  Fiesta de la Zanahoria Morá to festiwal fioletowej marchwi, który odbywa się na zakończenie jej zbiorów. Fioletowa marchew w Polsce nazywana jest także czarną marchwią.

W niedzielę, 1 grudnia w Cuevas Bajas odbędzie się festiwal fioletowej marchwi.  Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w degustacji „migas con zanahoria morá” – czyli chlebowych okruszków z fioletową marchwią. Wśród atrakcji gastronomicznych pojawią się marmolady i inne produkty z fioletowej marchwi oraz wędliny i lokalne produkty z okolic Antequera.

Plakat reklamujący Fiesta de la Zanahoria Morá. Foto: Ayuntamiento de Cuevas Bajas.
Plakat reklamujący Fiesta de la Zanahoria Morá. Foto: Ayuntamiento de Cuevas Bajas.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta de la Zanahoria Morá
  • Data: 1.12.2019, godz. 12-22.
  • Miejsce: Cuevas Bajas.

Fiesta de las Migas

W niedzielę, 22 grudnia w Torrox odbędzie się Fiesta de las Migas czyli festiwal chlebowych okruszków. Brzmi intrygująco? O migas miałam okazję już Wam wspominać. Jesienią i zimą jest to popularne danie w wielu miejscach w Andaluzji. Fiesta de las Migas to festiwal gastronomiczny o andaluzyjskim znaczeniu turystycznym.

W trakcie festiwalu będzie można spróbować słynnych migas z Torrox z kieliszkiem wina. Oprócz tego pojawią się również inne lokalne produkty. Zaplanowano również występy muzyczne i folklorystyczne. To ostatnia fiesta gastronomiczna przed Świętami Bożego Narodzenia, a zatem towarzyszyć jej będzie również atmosfera bożonarodzeniowa.

Plakat reklamujący Fiesta de las Migas. Foto: Ayuntamiento de Torrox.
Plakat reklamujący Fiesta de las Migas. Foto: Ayuntamiento de Torrox.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta de las Migas
  • Data: 22.12.2019.
  • Miejsce: Plaza de la Constitución, Torrox.

 

Więcej wydarzeń gastronomicznych (w tym aktualne festiwale tapas) oraz wydarzenia kulturalne znajdziecie także na moim profilu Facebook oraz Instagram, zapraszam do polubienia i obserwowania 🙂

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

 

 


Przeczytaj również: 

Owoce egzotyczne w Maladze