Festiwale gastronomiczne w Maladze – maj 2018

Festiwale gastronomiczne w Maladze – maj 2018

Po kwietniowych festiwalach gastronomicznych w Maladze przyszedł czas na majowe. W tym miesiącu proponuję Wam tylko jeden festiwal gastronomiczny w prowincji Malaga. Cóż, nie kojarzy się z Hiszpanią i Andaluzją, jak obecne co rusz drzewka pomarańczowe? Nasze majowe wydarzenie gastronomiczne w prowincji Malaga to Fiesta de la Naranja.

 

Fiesta de la Naranja

W niedzielę, 20 maja, w Coín odbędzie się Fiesta de la Naranja czyli Festiwal Pomarańczy. Święto to zostało zadeklarowane jako wyjątkowe wydarzenie turystyczne w Maladze już w 2004 roku. Festiwal obchodzony jest w związku z zakończeniem zbiorów pomarańczy.

Plakat reklamujący Fiesta de la Naranja w Coín. Foto: Ayuntamiento de Coín.
Plakat reklamujący Fiesta de la Naranja w Coín. Foto: Ayuntamiento de Coín.

 

Mieszkańcy, jak i przybyli turyści, zbierają się w Coín, aby wspólnie próbować takich dań jak ensalada malagueña (czyli sałatka z Malagi) i sopa hervida (tzw. „gotująca się zupa”). Nie może zabraknąć również pysznego soku pomarańczowego. Do przygotowania licznych dań zostanie użyte ponad 5000 kilogramów pomarańczy. Owoce cytrusowe trafią również do przybyłych na festiwal gości.

Fiesta de la Naranja rozpocznie się już o godzinie 11.00. Najwięcej kulinarnych atrakcji będzie od godziny 14.00, gdy rozpocznie się degustacja sałatki z Malagi oraz zupy. Sopa hervida była typowym daniem wśród rolników pracujących w polu. Jej składniki to papryka, pomidory, czosnek, ziemniaki oraz czerstwy chleb, a nawet pomarańcze! W ramach Fiesta de la Naranja odbędzie się również konkurs na desery, oczywiście z festiwalowym owocem w roli głównej.

W okolicach głównego placu festiwalowego i odchodzących od niego ulic będzie można spróbować i nabyć lokalne produkty, takie jak chleb, sery, słodycze oraz wędliny. Nie zabraknie również stoisk z rzemiosłem oraz ceramiką.

W ciągu dnia zostanie także wręczona nagroda dla mieszkańca promującego okolicę – Nagroda Honorowej Pomarańczy. Oprócz tego odbędzie się także konkurs malarski im. Annette Deleitalle, belgijskiej malarki, która wybrała Coín jako miejsce inspiracji do swoich dzieł.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta de la Naranja
  • Data: 20.05.2018, godz. 11.00
  • Miejsce: Plaza Bermúdez de la Rubia, Coín

 

Kolejne fiesty gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

 

1 thought on “Festiwale gastronomiczne w Maladze – maj 2018

  1. Pingback:Festiwale gastronomiczne w Maladze - czerwiec 2018 - PRZEWODNIK ANDALUZJA

Możliwość komentowania jest wyłączona.