Festiwale gastronomiczne w Maladze – kwiecień 2019

Festiwale gastronomiczne w Maladze – kwiecień 2019

Czas na kwietniowe festiwale gastronomiczne w Maladze! Po marcowym świętowaniu Día de la Tagarnina, o którym pisałam wcześniej, nadszedł czas na kwietniowe festiwale gastronomiczne w Maladze. W tym roku jest ich nieco mniej ze względu na okres Wielkiego Postu oraz Semana Santa.

 

Día de la Morcilla

W sobotę, 27 kwietnia, w Canillas de Aceituno w prowincji Malaga obchodzony jest Día de la Morcilla. Dzień Kaszanki to festyn gastronomiczny skupiony na typowej kiełbasie tego obszaru. Co ciekawe często obchody połączone są ze świętem patronki miejscowości – Virgen de la Cabeza.  Tysiące ludzi zgromadzi się w samym sercu Canillas de Aceituno by rozdawać wykwintną kaszankę (wykonaną w stylu Alpujarra). Kaszance będzie towarzyszyło piwo i lokalne wino. Część gastronomiczna fiesty rozpocznie się około godziny 13.30.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Día de la Morcilla
  • Data: 27.04.2019, początek o 9.30.
  • Miejsce: Canillas de Aceituno

 

Fiesta del Campo

W sobotę, 27 kwietnia, odbędzie się Fiesta del Campo czyli Festiwal Wiejski.  Jest to jedna z popularnych imprez odbywających się co roku w miejscowości Benamargosa. Mieszkańcy promują w ten sposób swoje miasteczko oraz produkty pochodzące z okolicznych pól uprawnych. W obrębie ulic Benamargosa ustawiane są stragany i stoiska, na których prezentowane są typowe dla tych okolic potrawy. W trakcie można posłuchać muzyki, jak i spróbować popularnego w Hiszpanii dania – paella. Na zakończenie uroczystości co roku przyznawana jest nagroda Fiesta del Campo dla zasłużonego w obszarze rolnictwa i promocji mieszkańca miasteczka.

 

Plakat reklamujący Fiesta del Campo Foto: Ayuntamiento de Benamargosa
Plakat reklamujący Fiesta del Campo Foto: Ayuntamiento de Benamargosa.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta del Campo
  • Data: 27.04.2019
  • Miejsce: Benamargosa

 

 

Día de la Haba

Sobota, 27 kwietnia będzie kolejnym dniem, gdy trzeba będzie podjąć decyzję, na który festiwal gastronomiczny w Maladze się wybrać. Tego dnia między innymi w Villanueva de la Concepción odbędzie się Día de la Haba.

Festyn Bobu to święto popularnej fasoli, o którą oparte jest rolnictwo tych ziem. W porze obiadu będzie można spróbować typowego dania na bazie bobu. Natomiast w trakcie festynu na licznych straganach będzie można poznać oraz nabyć lokalne rzemiosło oraz produkt rolne.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Día de la Haba
  • Data: 27.04.2019
  • Miejsce: Avda. Blas Infante, 2 – 29230 Villanueva de la Concepción

 

 

Kolejne fiesty gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!