Festiwale gastronomiczne w Maladze – czerwiec 2018

Festiwale gastronomiczne w Maladze – maj 2018

Po majowych festiwalach gastronomicznych z Fiesta de la Naranja czas na czerwcowe atrakcje gastronomiczne. Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam czereśnie, te owoce nadal przypominają mi dzieciństwo. W czerwcu proponuję Wam udział w festiwalu gastronomicznym z tymi owocami.

 

Día de la Cereza

W sobotę, 30 czerwca, w Alfarnate odbędzie się Día de la Cereza czyli Dzień Czereśni. Święto tego owocu obchodzone jest w Alfarnafe od 2006 roku w celu promocji upraw drzew czereśni otaczających tę malageńską miejscowość.

 

Plakat reklamujący Día de la Cereza.

 

Obchody rozpoczną się o 11.00 rano i potrwają aż do wieczora. Oprócz możliwości spróbowania i zakupu czereśni, w trakcie festiwalu będzie można poznać również inne lokalne produkty.

Lokalna rada ugości wszystkich uczestników prawie 600 kilogramami czereśni oraz typowymi produktami z okolic. O 13.30 odbędzie się degustacja dań takich jak na przykład chłodniki catana  i zoque.

Dodatkowej rozrywki dostarczy konkurs rzucania pestkami czereśni, który odbędzie się o godzinie 17.00. Nie zabraknie również muzyki i tańców.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Día de la Cereza.
  • Data: 30.06.2018, godz. 11.00
  • Miejsce: Alfarnate.

 

Kolejne fiesty gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

1 thought on “Festiwale gastronomiczne w Maladze – czerwiec 2018

  1. Pingback:Festiwale gastronomiczne w Maladze - sierpień 2018 - PRZEWODNIK ANDALUZJA

Możliwość komentowania jest wyłączona.