Festiwale gastronomiczne w Maladze – grudzień 2018

Festiwale gastronomiczne w Maladze grudzień 2018

Po ostatnich jesiennych festiwalach gastronomicznych, czas na zimę! Wraz z astronomiczną zimą przechodzimy do grudniowych festiwali gastronomicznych w Maladze. Będą to już ostatnie coroczne wydarzenia gastronomiczne w prowincji przed Świętami Bożego Narodzenia.  W tym miesiącu proponuję Wam trzy dość różnorodne festiwale gastronomiczne w Maladze.

 

Feria de la Chacina

W sobotę, 8 grudnia w Benaoján rozpocznie się Feria de la Chacina. Festiwal gastronomiczny dedykowany dojrzewającym wędlinom i wieprzowym wędlinom potrwa cały weekend.

W trakcie obu dni Feria de la Chacina będzie można zakupić wędliny dojrzewające oraz produkty pochodne. Na gości czekać będą również takie produkty jak sery, słodycze i młode wino. Imprezie towarzyszyć będą występy dzieci oraz koncerty.

Rozpoczęcie festiwalu w Benaoján zaplanowane jest na godzinę 12.00. 0 14 odbędzie się degustacja typowych produktów.  W niedzielę (9.12) degustacja typowych produktów będzie o 13.00. W oba dni o 15.30 przewidziana jest degustacja sera. Niestety ze względu na ograniczoną liczbę uczestników należy zapisać się wcześniej. Koniec festiwalu zaplanowany jest w oba dni na godzinę 20.

Plakat reklamujący Feria de la Chacina. Foto: Ayuntamiento de Benaoján.
Plakat reklamujący Feria de la Chacina. Foto: Ayuntamiento de Benaoján.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Feria de la Chacina
  • Data: 8-9.12.2018, godz. 12-20.
  • Miejsce: Benaoján.

Fiesta de la Zanahoria Morá

Zanahoria morá (zanahoria morada) to marchew, którą coraz częściej można spotkać także w Polsce. Spotkaliście już fioletową marchew?  Fiesta de la Zanahoria Morá to festiwal fioletowej marchwi, który odbywa się na zakończenie jej zbiorów. Fioletowa marchew w Polsce nazywana jest także czarną marchwią.

W niedzielę, 9 grudnia w Cuevas Bajas odbędzie się festiwal fioletowej marchwi.  Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w degustacji „migas con zanahoria morá” – czyli chlebowych okruszków z fioletową marchwią. Wśród atrakcji gastronomicznych pojawią się marmolady i inne produkty z fioletowej marchwi oraz wędliny i lokalne produkty z okolic Antequera.

 

Plakat reklamujący Fiesta de la Zanahoria Morá. Foto: Ayuntamiento de Cuevas Bajas.
Plakat reklamujący Fiesta de la Zanahoria Morá. Foto: Ayuntamiento de Cuevas Bajas.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta de la Zanahoria Morá
  • Data: 9.12.2018, godz. 12-22.
  • Miejsce: Cuevas Bajas.

Fiesta de las Migas

W niedzielę, 16 grudnia w Torrox odbędzie się Fiesta de las Migas czyli festiwal chlebowych okruszków. Brzmi intrygująco? O migas miałam okazję już Wam wspominać. Jesienią i zimą jest to popularne danie w wielu miejscach w Andaluzji. Fiesta de las Migas to festiwal gastronomiczny o andaluzyjskim znaczeniu turystycznym.

W trakcie festiwalu będzie można spróbować słynnych migas z Torrox z kieliszkiem wina. Oprócz tego pojawią się również inne lokalne produkty. Zaplanowano również występy muzyczne i folklorystyczne. To ostatnia fiesta gastronomiczna przed Świętami Bożego Narodzenia, a zatem towarzyszyć jej będzie również atmosfera bożonarodzeniowa.

Plakat zapowiadający wydarzenie niestety nie został jeszcze opublikowany w momencie, gdy przygotowywałam dla Was ten materiał.

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta de las Migas
  • Data: 16.12.2018.
  • Miejsce: Plaza de la Constitución, Torrox.

 

Jak podobają się Wam grudniowe festiwale gastronomiczne w Maladze? Kolejne fiesty gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!