Festiwale gastronomiczne w Maladze – wrzesień 2018

Festiwale gastronomiczne w Maladze – wrzesień 2018

Wakacje minęły szybko, a po sierpniowych festiwalach gastronomicznych, czas na powiew przedłużonego lata pod postacią wrześniowych festiwali gastronomicznych w Maladze. W tym miesiącu proponuję Wam dość różnorodne festiwale gastronomiczne w prowincji Malaga.

 

Fiesta del Ajoblanco

W sobotę, 1 września, w Almáchar odbędzie się jedno z najpopularniejszych wydarzeń lata w Andaluzji, Fiesta del Ajoblanco. Jak co roku od 1968 roku mieszkańcy i przybyli goście będą mogli smakować słynnego chłodnika. Ajoblanco to biały chłodnik robiony m. in. z czosnku, wody, vinagre, oliwy z oliwek i soli. W tym roku w trakcie tego festiwalu gastronomicznego przewidziano rozdanie 3 tysięcy litrów ajoblanco.

Degustacja ajoblanco rozpocznie się o godzinie 12. W trakcie obchodów przewidziane są również występy muzyczne i tańce, które będą trwały od 17. Podobnie jak w poprzednich latach zostanie wręczona nagroda dla ambasadora gminy. Od 23 na głównym planu i w przylegających uliczkach będzie prawdziwa andaluzyjska fiesta oraz tapas.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta del Ajoblanco
  • Data: 1.09.2018.
  • Miejsce: Almáchar.

 

 

Fiesta de la Cabra Malagueña

Od 14 do 16 września w Casabermeja będzie odbywał się Festiwal Kozy Malagueńskiej. Rozumiem Waszą konsternację w tym momencie, festiwal jest związany z kozami i produktami od nich pochodzącymi.

Koza malagueńska to autochtoniczna rasa hiszpańska. Wśród kóz ta rasa daje najwięcej mleka na świecie. W samej Hiszpanii jest ich ok. 300 tysięcy, z czego ok. 200 tysięcy w prowincji Malaga.

Obchody festiwalu rozpoczną się o godzinie 11 i towarzyszyć im będzie trasa gastronomiczna z ponad 80 różnymi tapas. Oprócz tego targowisko z produktami lokalnymi, serami, rzemiosłem oraz ceramiką. Dla dzieci przewidziane są zabawy i warsztaty. W programie zaplanowano o godzinie 13 degustację lokalnych miodów, a o 14 degustację serów z Malagi.

 

Plakat reklamujący Fiesta de la Cabra Malagueña w Casabermeja. Foto: Ayuntamiento de Casabermeja.
Plakat reklamujący Fiesta de la Cabra Malagueña w Casabermeja. Foto: Ayuntamiento de Casabermeja.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Fiesta de la Cabra Malagueña
  • Data: 14-16.09.2018.
  • Miejsce: Casabermeja.

 

 

Día de la Almendra

W niedzielę, 30 września, odbędzie się ostatni festiwal gastronomiczny w Maladze w tym miesiącu. Urocze pueblo blanco Almogía z prowincji Malaga słynie z migdałów.

Tradycję upraw migdałów przypisuje się pojawieniu się na tych terenach Fenicjan. Wielu nie trzeba tłumaczyć, że bakalie, czy też orzechy są jedną z najpopularniejszych przekąsek jakie spotkamy w Andaluzji. Czeka nas zatem niedziela z migdałami!

W trakcie  Festiwalu Migdałów o godzinie 12.00 odbędzie się degustacja ajoblanco, natomiast o 13.00 degustacja porra blanca. Od godziny 16.00 będą rozdawane prażone migdały, element tradycyjny tej fiesty. W całym miasteczku bary będą podawały tapas z migdałami.

 

Plakat reklamujący Dia de la Almendra w Almogía. Foto: Ayuntamiendo de Almogía.
Plakat reklamujący Dia de la Almendra w Almogía. Foto: Ayuntamiendo de Almogía.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Día de la Almendra
  • Data: 30.09.2018.
  • Miejsce: Plaza de la Constitución, Almogía.

 

Jak podobają się Wam wrześniowe festiwale gastronomiczne w Maladze? Kolejne fiesty gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!