Fiesty gastronomiczne w Maladze

Fiesty gastronomiczne w Maladze

Ważną częścią kultury każdego kraju jest jego kuchnia i zwyczaje gastronomiczne, są one często odzwierciedleniem geografii oraz historii kraju. Posiłki często kojarzymy również ze świętowaniem.

Czy wiecie, że Hiszpania jest krajem licznych świąt, fiest gastronomicznych? W samej prowincji Malaga co roku odbywa się ich ponad 50! Większość z nich jest dopiero przed nami. Co miesiąc będę podpowiadać Wam, gdzie można się wybrać, aby poznać lokalne smaki w trakcie świąt gastronomicznych w prowincji Malaga.

Día de la Tagarnina

Marzec przynosi nam pierwszą fiestę gastronomiczną, o jakiej chcę Wam wspomnieć. Niecałą godzinę drogi od Malagi, czy tez 40 km od Malagi, znajduje się Villanueva del Rosario.

W sobotę 17 marca odbędzie się tam już po raz 5-ty Día de la Tagarnina. Bohaterem tej fiesty gastronomicznej będzie dziki ost typowy dla tej pory roku. Jarmark ma tytuł lokalnej atrakcji turystycznej i z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej osób.

Dziki ost jest dość rzadko spotykany w kraju. Rośnie głównie w północnej części prowincji Malaga, stąd i wyjątkowość tej rośliny. Ostowi przypisuje się właściwości oczyszczające, głównie moczopędne. Sama potrawka nazywana tagarnina jest uznawana za cenioną w licznych opracowaniach kulinarnych.

Wszyscy, którzy w najbliższą sobotę odwiedzą Villanova del Rosario bedą mogli spróbować tej typowej potrawki z dzikim ostem. W ciągu całego dnia zostanie wydanych około 3000 porcji tego dania. Oprócz tego odbędą się liczne zabawy, sportowe zawody i oczywiście jak na każdą andaluzyjską fiestę przystało, muzyczne występy. Dodatkowo będzie można również zobaczyć i kupić wyroby lokalnych rzemieślników, a także produkty gastronomiczne z okolic Antequera.

 

Przedstawiciele Villanova del Rosario z plakatem promującym Día de la Tagarnina. Foto: Ayunatmiento de Villanova del Rosario.

 

Macie ochotę się wybrać i spróbować? Polecam!

Kolejne fiesty gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

 

Informacje dla zainteresowanych

  • Nazwa: Día de la Tagarnina
  • Data: 17.03.2018
  • Miejsce: Ayuntamiento de Villanueva del Rosario, Plaza de España, 9, 29312 Villanueva del Rosario.

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

1 thought on “Fiesty gastronomiczne w Maladze

  1. Pingback:Festiwale gastronomiczne w Maladze - kwiecień 2018 - PRZEWODNIK ANDALUZJA

Możliwość komentowania jest wyłączona.