„Geniusz: Picasso” – serial o geniuszu z Malagi

Wielu nie wyobraża sobie Malagi bez Pabla Picassa, podobnie jak bez innego artysty – Antonio Banderasa. Co łączy ich obu?

Światowa premiera serialu o geniuszu z Malagi

Już w najbliższy czwartek, 22 marca, odbędzie się światowa premiera serii National Geographic „Geniusz”. Druga seria antologii została poświęcona słynnemu artyście z Malagi – Pablo Picasso. Głównego bohatera w „Geniusz: Picasso” zagrał pochodzący również z Malagi Antonio Banderas.

National Geographic chciało zrobić światową premierę w Hiszpanii. Jak potwierdzają doniesienia z mediów, premiera odbędzie się w Maladze, czyli mieście z którego pochodził Picasso. Obu artystów, Picasso i Banderasa, łączy właśnie to andaluzyjskie miasto, Malaga. Antonio Banderas wielokrotnie podkreślał swoje pochodzenie i to podobno on przekonał National Geographic i FOX, aby premiera odbyła się w Maladze. Dziennikarze i przedstawiciele mediów z całego świata będą uczestniczyć w premierze w mieście narodzin Pabla Picassa.

„Życie Pabla Picassa zawsze mnie fascynowało i mam wielki szacunek dla tego człowieka, z którym przecież dzielę miejsce urodzenia – Malagę” wspominał Antonio Banderas na prezentacji związanej z rozpoczęciem zdjęć do serialu. Reżyser antologii, Ron Howard, stwierdził, że wybór Banderasa na odtwórcę roli Picassa był logiczny, ponieważ podobnie jak Picasso żyje bez ograniczeń i jest autentyczny, a to jest to czego szukamy.

Film zostanie przetłumaczony na 43 języki i będzie emitowany w 172 krajach.

Plakat reklamujący serial „Geniusz: Picasso”. Foto: National Geographic. 

 

Premiera w Polsce

Polska premiera serialu „Geniusz: Picasso” odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia o godzinie 21.00. Dwuodcinkową premierę będzie można oglądać na kanałach National Geographic oraz FOX. Serial będzie liczył 10 odcinków. Więcej informacji tutaj.

Zapiszcie w kalendarzu datę polskiej premiery! Jestem ciekawa, jak Wam się spodoba „Geniusz: Picasso”. Może znajdziecie dodatkowy powód, aby odwiedzić Malagę – miasto Pabla Picassa?

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!