Wielki Tydzień 2021 w Maladze

Wielki Tydzień w Maladze to czas wyjątkowy nie tylko dla jej mieszkańców. Procesje Wielkiego Tygodnia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Obchody te uznawane są za wydarzenie o międzynarodowym znaczeniu turystycznym.

Niestety w tym roku procesji nie będzie. Zobaczcie jednak, co zaplanowano w Maladze, aby umożliwić przeżywanie Semana Santa.

WIELKI TYDZIEŃ 2021 W MALADZE

W tym roku ponownie mamy w Maladze atypowe obchody Semana Santa. Nie będzie procesji, a ponownie wszystkie wydarzenia związane z przebiegiem Wielkiego Tygodnia będą w zmienionej lub innej formie.

Przez cały tydzień, od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Wielkanocnej, obchody odbywać się będą w innym niż dotychczas porządku. W ciągu najbliższych dni zaplanowane zostały adoracje, msze, koncerty, a także możliwość odwiedzania świątyń (lub innych obiektów), w których można będzie podziwiać figury wystawione na feretronach. Gdyby nie koronawirus podziwialibyśmy te figury „kroczące” po ulicach Malagi.

Wszystkie wydarzenia organizowane są zgodnie z reżimem sanitarnym i zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, których muszą przestrzegać wszyscy uczestnicy.

Spis zaplanowanych wydarzeń w czasie Semana Santa 2021 w Maladze znajdziecie w tym miejscu.

Oficjalny plakat Semana Santa 2021 w Maladze. Autor: Andrés Mérida. (Źródło: elcabildo.org)

100 LAT ZGRUPOWANIA BRACTW SEMANA SANTA W MALADZE

W tym roku obchody Wielkiego Tygodnia w Maladze są dla wielu mieszkańców smutne również ze względu na przypadającą 100 rocznicę Zgrupowania Bractw Religijnych z Malagi (Agrupación de Cofradías), której nie można świętować w zaplanowany wcześniej sposób.

Z tej okazji stulecia bractw religinych z Malagi został nakręcony film dokumentalny „100 años de pasión” („100 lat pasji”), przedstawiający historię i najważniejsze wydarzenia związane ze zgrupowaniami z Malagi.

Film wyświetlany będzie przez cały tydzień (od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Wielkanocnej) codziennie w kinie Albéniz o godz. 11.00 i 13.00. Uczestnictwo w projekcjach jest darmowe. Bilety można odebrać w kasie kina.

Plakat „100 años de pasión”. Agrupación de Cofradías de Semana Santa de Málaga

WIELKI TYDZIEŃ W MALADZE DLA KAŻDEGO

Nie ma Was teraz w Maladze? Chcielibyście zobaczyć tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia? Z pomocą przychodzi  technologia i Internet. Codziennie można będzie śledzić obchody online w czasie transmisji w telewizji, Facebooku lub na kanałach YouTube.

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!


Przeczytaj również:

Aktualne obostrzenia w Maladze (do 9.04.21)

Inne wpisy w sekcji BLOG

Pytania, sugestie? Skontaktuj się drogą elektroniczną lub poprzez media społecznościowe. Kontakt tutaj

1 thought on “Wielki Tydzień 2021 w Maladze

  1. Pingback:Aktualna sytuacja w Andaluzji - COVID-19 - PRZEWODNIK ANDALUZJA

Możliwość komentowania jest wyłączona.