Wystawa Banksy w Maladze

Banksy w Maladze

„Banksy: The Art of Protest”

W piątek w Maladze rozpoczęła się wystawa „BANKSY: The Art of Protest”. Nieautoryzowana wystawa Banksy w Maladze prezentuje świat jednego z najbardziej wpływowych twórców ostatnich lat.

 

Wystawa Banksy w Maladze Przewodnik Malaga Przewodnik Andaluzja
BANKSY: The Art of Protest. Foto: La Térmica.

Wystawa

Cała wystawa jest przekrojem przez różne tematy oraz formy sztuki tworzonej przez Banksy’ego. Dzieła przedstawiane na wystawie są wystawiane po raz pierwszy i pochodzą z prywatnych kolekcji.

Specjalnie na potrzeby wystawy powstała instalacja audiowizualna wprowadzająca w twórczość artysty. Wśród dzieł można znaleźć sitodruk „Dziewczyna z balonem” – z tej samej serii, z której jedna została zniszczona w trakcie aukcji Sotheby’s w Londynie.

 

Banksy – artysta czy prowokator?

Banksy, brytyjski artysta, którego tożsamość pozostaje nadal nieznana, to jeden z głównych przedstawicieli współczesnej sztuki ulicznej. Banksy porusza tematy uniwersalne – od polityki, przez kulturę, aż po etykę. Można powiedzieć, że jego twórczość to wizualny protest względem reguł sztuki współczesnej, jak i wydarzeniom świata.

Sztuka czy prowokacja? Geniusz czy chuligan? Artysta czy przedsiębiorca? Prowokator czy buntownik? Polecam wybrać się na wystawę Banksy w Maladze. Niech każdy sam zadecyduje!

 

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Wystawa: „BANKSY: The Art of Protest”
  • Termin: 24.05 – 15.09.2019
  • Miejsce: La Térmica, Av. De los Guindos 48, Malaga
  • Dojazd: autobus linii 15, 7, 40 lub metro linia 2 (najbliższy przystanek La Luz-La Paz lub Puerta Blanca)
  • Oficjalna strona wystawy: www.latermicamalaga.com/banksy
  • Cena biletu: 9 €. Bilety można nabyć na miejscu lub przez stronę wystawy (adres powyżej). Dostępny jest również audioprzewodnik.

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

 


Przeczytaj również:

15 lat Muzeum Picasso Málaga

 

Pytania, sugestie? Skontaktuj się drogą elektroniczną lub poprzez media społecznościowe. Kontakt tutaj