Festiwale gastronomiczne w Maladze – czerwiec 2019

Festiwale gastronomiczne w Maladze – czerwiec 2019

Po majowych festiwalach gastronomicznych z festynem miodu z trzciny cukrowej oraz festiwalem pomarańczy czas na czerwcowe atrakcje gastronomiczne. Czerwiec to najlepszy czas na moje ulubione czereśnie, które przypominają mi dzieciństwo. Wcześniej czeka na Was jednak jeszcze jedno gastronomiczne święto!

 

Día del Caracol

Pierwszy czerwcowy festiwal gastronomiczny to osobowość prowincji Malaga – Día del Caracol czyli Dzień Ślimaka. W niedzielę, 2.06, w Ríogordo odbędzie się festiwal gastronomiczny gromadzący co roku miłośników gastronomii naszej prowincji.

 

 Día del Caracol Ríogordo Przewodnik Malaga Przewodnik Andaluzja
Plakat promujący Día del Caracol. Foto: Ayuntamiento de Ríogordo.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 w obrębie terenu Piscina Municipal. Na początku zostaną wręczone nagrody „Caracol de Oro”, czyli Złotego Ślimaka, dla osób zaangażowanych w promocję gminy.

O 14.30 odbędzie się degustacja dań przygotowanych ze ślimakami. Przede wszystkim będzie to słynna lokalna potrawka. W związku z rosnącym zainteresowaniem wydarzeniem, w tym roku będzie aż 500 kilogramów ślimaków, które trafią na talerze uczestników Día del Caracol.

W trakcie obchodów będzie również konkurs zdobienia balkonów i fasad budynków w Ríogordo. To już szósta edycja tego konkursu. W ciągu dnia odbędą się również liczne występy, a na zakończenie koncert Javiera Ojedy.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Día del Caracol
  • Data: 2.06.2019, godz. 13.00
  • Miejsce: Piscina Municipal, Ríogordo.

 

Día de la Cereza

W sobotę, 22 czerwca, w Alfarnate odbędzie się Día de la Cereza czyli Dzień Czereśni. Święto tego owocu obchodzone jest w Alfarnafe od 2006 roku w celu promocji upraw drzew czereśni otaczających tę malageńską miejscowość.

 

Día de la Cereza. Alfarnate. Przewodnik Malaga Przewodnik Andaluzja
Plakat promujący Día de la Cereza. Foto: Ayunatamiento de Alfarnate.

 

Obchody rozpoczną się o 11.00 rano i potrwają aż do wieczora. Oprócz możliwości spróbowania i zakupu czereśni, w trakcie festiwalu będzie można poznać również inne lokalne produkty.

Lokalna rada ugości wszystkich uczestników prawie 600 kilogramami czereśni oraz typowymi produktami z okolic. O 13.30 odbędzie się degustacja dań takich jak na przykład chłodniki catana i zoque.

Dodatkowej rozrywki dostarczy konkurs rzucania pestkami czereśni, który odbędzie się o godzinie 17.00. Nie zabraknie również muzyki i tańców.

 

Informacja dla zainteresowanych:

  • Nazwa: Día de la Cereza.
  • Data: 22.06.2019, godz. 11.00
  • Miejsce: Alfarnate.

 

Kolejne festiwale gastronomiczne w Maladze już wkrótce!

 

Chcesz być bliżej wydarzeń z Malagi i Andaluzji? Polub moją stronę na Facebook!

 


Przeczytaj również: 

Owoce egzotyczne w Maladze

Mango w Maladze